Poradíme Vám s výběrem nové sušičky prádla.

Proč vlastně koupit sušičku?

Výhody :
Sušička prádla

Nevýhody :

Základní princip sušičky prádla

Ohřátý vzduch je vháněn ventilátorem do bubnu sušičky, který pomalu rotuje. Potom je vlhký vzduch odváděn pryč z prostoru bubnu. podle způsobu odvádění vlhkosti ze sušičky jsou pojmenovány typy sušiček.

Typy sušiček prádla

Technické parametry sušiček prádla

Energetická třída

To je pro mnoho lidí naprosto nejdůležitější parametr. Sušení prádla je totiž opravdu energeticky náročný proces. Běžné kondenzační a odvětrávací sušičky velkou spotřebu energie - energetická třída C a D - více jak 4kWh repektive 5kWh. Úspornější mají i třídu B - cca 3,92kWh na program balna pro žehlení přo předodstředění na 800ot/min. Nejúspornější je ovšem sušička s tepelným čerpadlem v třídě A - 40 až 50% což odpovídá cca 1,8kWh na program balna pro žehlení přo předodstředění na 800ot/min. Při větším počtu sušení za rok je úspora výrazná. Rozdíl v pořízovací ceně se vrátí poměrně rychle. Nejhorší varianta je co se týče energie pračka se sušičkou.

Náplň sušičky

Množství náplně prádla vkládaného do sušičky ovlivňuje také spotřebu energie a délku sušení. Pokud uvažujete o koupi pračky se sušičkou, tak počítejte, že budete moci sušit zhruba polovinu prádla, kterou vyperete. Prádlo musí mít při sušení dostatek prostoru, proto není dobré ani klasickou sušičku nacpat úplně. Prádlo pak není kvalitně vysušené. Dnes jsou standardem sušičky prádla s náplní 7kg a více. Na cca poloviční náplň je prádlo se symbolem šetrnějšího sušení. Programy na jemné prádlo jsou i na 1kg. Prádlo je třeba roztřídit podobně jako při praní.

Parní funkce sušičky - ProSteam

Mnoho moderních praček používá tuto novou technologii. A sušičky samozřejmě také. Jsou to programy, které odstraní zmačkání a tím více usnadní následné žehlení. Prádlo je navíc párou ještě změkčeno.

VOLEJTE ZDARMA

Elektrometal servis s.r.o.
Horovo náměstí 1
Praha 8

tel: 284 829 075
tel: 603 283 223

Otvírací doba:
Po-Pá 8:00-16:00

VOLEJTE ZDARMA

Tip na nákup
AEG L 7 FBE 48SCPračka v akci